MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH, JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW W KARATE WKF

Dnia 21.10.2012 w Murowanej Goślinie koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w karate WKF . W mistrzostwach udział wzięło 49 klubów z całej Polski a wśród nich nasz Klub.
Dla naszych zawodników tegoroczne Mistrzostwa nie były najważniejszą imprezą sezonu, gdyż rozgrywane tydzień wcześniej Mistrzostwa Świata przyćmiły największą krajową imprezę mistrzowską dla roczników juniorskich.
Naszych Kamikaze reprezentowała bardzo skromna ekipa: świeżo upieczona Mistrzyni Świata – Kornelia Ząbek, oraz również uczestnicy MŚ Grzegorz Sulima, Krzysztof Halczuk i Oskar Wiśniewski.
Ekipa, choć dopiero co po długiej podróży z Serbii i będąca w początkowym stadium roztrenowania, nie pojechała wyłącznie świętować i zbierać gratulacje od przyjaciół z całego kraju.
Kornelia, niejako z rozbiegu po raz kolejny została wicemistrzynią kraju,bezapelacyjnie wygrywając wszystkie eliminacyjne walki, musiała uznać wyższość przeciwniczki dopiero w finale (rok temu Kornelia została wicemistrzynią Polski w kategorii juniorek młodszych).
Grzegorz po 3 wygranych walkach odpadł niestety w półfinale, ostatecznie został sklasyfikowany na 5 miejscu.
Wynik naszych Kamikaze zatem identyczny jak rok wcześniej (1 srebro i 5 miejsce).