PODSUMOWANIE ROKU 2012

W roku 2012 nasi zawodnicy osiągnęli rekordowe wyniki sportowe w historii naszego klubu. Łącznie zdobyli 139 medali w tym 38 złotych, 38 srebrnych i 63 brązowe, jednak nie ogromna ilość medali, a ich ranga budzą szacunek, gdyż wiele z nich było zdobytych na imprezach bardzo wysokiej rangi.

Najlepsza zawodniczka sezonu 2011/12 Kornelia Ząbek została indywidualną Wicemistrzynią Świata w Karate WUKF.
Kornelia i Oskar Wiśniewski zostali drużynowymi Mistrzami Świata w karate WUKF.
Oskar zdobył również brązowy medal, a Krzysztof Halczuk 3 brązowe medale naMistrzostwach Świata WUKF.
W Mistrzostwach Polski WKF wśród seniorów brąz w kumite – 53 kg przywiozłaAnna Struk
W Mistrzostwach Polski WKF wśród juniorów srebrny medal wywalczyła, po raz drugi z rzędu Kornelia Ząbek.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli nasi zawodnicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, gdzie złoto zdobył Dawid Błaszak, a koledzy i koleżanki dołożyli jeszcze 2 srebra i 3 brązowe krążki.
W zawodach o najwyższej randze dla młodszych roczników – Pucharze Polski WKF medale wywalczyli nasi młodsi zawodnicy a na najwyższym podium stanąłKorneliusz Janeczek.
Bardzo dobrze prezentowali się Jakub Borecki (5 miejsca w MŚ w konkurencjach kata i kumite) i Szymon Harwat (najlepszy zawodnik kilku turniejów). RównieżMateusz Wiśniewski osiągnął bardzo dobre wyniki m. in. zdobywając – jako jedyny Polak – medal na zawodach Ligi CEKL w Pilznie w konkurencji kata.

2012 to również rok, w którym borykaliśmy się z problemami finansowymi. Odczuliśmy brak sponsora, który pomagał w startach w roku poprzednim i pod tym względem rok 2013 nie zapowiada się lepiej. W związku z tym szczególne podziękowania dla Firmy Arawaza za wsparcie najlepszych zawodników w wielu wyjazdach.
W imieniu Grzegorza Sulimy dziękujemy firmie Frankowski Lech i Syn Stacja Kontroli Pojazdów Zakład Wulkanizacyjny Police za wsparcie finansowe.
Zapraszamy również instytucje i osoby prywatne do wsparcia sponsoringiem najlepszych klubowych zawodników.

W roku 2012 zaczęliśmy trenować na własnej salce w Szczecinie. Na ten moment czekaliśmy wiele lat, powoli staramy się wyposażyć salkę w potrzebne do treningu sprzęty.
Zapraszamy wszystkich klubowiczów do korzystania z sali, a wkrótce również z sauny!!